Гласувайте за нас в BGTop веднъж на всеки 24 часа. Благодарим Ви!
Форуми / Counter-Strike 1.6 Classic / Въпроси относно предстоящия 5vs5 турнир - cs.Ro-Ni.net
Username:    Password:       Signup |  Forgot Password?
 

Форуми
cs.Ro-Ni.net :: Форуми :: Counter-Strike Сървъри :: Counter-Strike 1.6 Classic
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Въпроси относно предстоящия 5vs5 турнир
Редактори:admin, Mitev, Battleman, JODA, sAks, Life is GooD, Imperatora
Автор Отговор
xBs` PomPa man
Sun Oct 04 2015, 03:00
Най-лошият ти кошмар
Регистриран потребител #8029
Регистриран: Sun Dec 15 2013, 18:13
Град: София
съобщения: 241
Най-вероятно Батъл има опит с тия неща, но това са корекции по варианта на SoGooD.

Така, имам разни въпросчета + предложения да се променят някои неща, като ще се обоснова.

Какъв ви е плана за картите? Само 1 ли искате да се играе? (при само 1 е много случайно)
Ако още не е решено (защото аз не виждам нищо все още), ето какво мисля аз:

Първо, ако някой от вас следи CS:GO турнири, то ще забележи, че картите, които се играят, са 7 на брой.
Тук в този турнир са посочени 8. Нека добавя, че de_tuscan и de_cpl_mill са 90-95% еднакви, изберете си едната и другата я махнете.

След като картите са 7, за тези от вас, които не знаят как протича избирането на карта, не, не става с knife рунд. Knife рунда определя дали се започва като Т или като СТ.

А как се избират картите? Лесно! След като разполагате със скайпове за връзка, правите една скайп дискусия, вкарвате капитаните и правите следното нещо:
Капитаните на отборите казват кои карти не искат да играят и кои карти искат. Защо така са решили си обсъжда отбора между тях.

При игра на само 1 карта (победителят е този, който пръв стигне 16 рунда):
Отбор 1 банва de_cpl_mill/de_tuscan
Отбор 2 банва de_train
Отбор 1 банва de_cbble
Отбор 2 банва de_mirage
Отбор 1 банва de_nuke
Отбор 2 банва de_inferno
Остава de_dust2 и се играе съответно knife рунда за определяне кой започва като Т и кой като СТ.

При игра от 3 карти (правилото за рундове от по-горе, като победител е този отбор, който пръв победи на 2 от картите):
Отбор 1 банва de_cpl_mill/de_tuscan
Отбор 2 банва de_cbble
Отбор 1 избира de_inferno
Отбор 2 избира de_mirage
Отбор 1 банва de_train
Отбор 2 банва de_nuke
Остава de_dust2 като 3та, решаваща карта (ако се наложи да се играе).

При игра от 5 карти (правилото за 3 карти, но броят на спечелените карти, нужни за победа, е 3):
Отбор 1 банва de_cpl_mill/de_tuscan
Отбор 2 банва de_cbble
Отбор 1 избира de_train
Отбор 2 избира de_nuke
Отбор 1 избира de_mirage
Отбор 2 избира de_inferno (ако е нужна)
Остава като последна карта de_dust2 (ако е нужна).
----------------------------------------------------------------------------------------------
Идеята да са 16 отбора максимум означава, че при 16 отбора ще е доста трудно да се вместят игрите и ще отнеме доста време. Предлагам първо да се види колко отбора ще участват и след това, използвайки схемата по-горе, да се реши как ще протекат нещата.

Моето предложение е, в случай, че има поне 8 отбора, да бъдат направени групи.
1) При 8 отбора - 2 групи, по 4 отбора всяка. 2 отбора от всяка група излизат (излизат от групата и продължават в турнира) и се играят 1/2 финалите. Следва финал между победителите.
2) При 16 отбора - 4 групи, по 4 отбора всяка. 2 отбора от всяка група излизат и се играят 1/4 финалите. Следват 1/2 финалите. Накрая финал.

Как ще се избере кои отбори излизат от групите и продължават в турнира? Лесно. Ще следвам посочените от мен варианти по-горе, за да дам конкретни примери за конкретните формати.
Игрите са обозначени с букви (А, Б, В...)
1) 2 групи, по 4 отбора всяка:
А: Отбор 1 играе срещу Отбор 2
Б: Отбор 3 играе срещу Отбор 4
В: Победителят от А срещу Победителят от Б
Г: Победеният от А срещу Победеният от Б
Д: Победеният от В срещу Победителят от Г
От групата излизат Победителят от В и Победителят от Д.
Цялото това е само за 1 група.

2) 4 групи, по 4 отбора всяка:
Формата при 1), понеже групата е от 4 отбора.

В случай, че отборите са по-малко от 8:
При 2 отбора се играе директно финал.
При 4 отбора се играят директно 1/2 финали.
При 6 отбора има 1 голяма група. Максимумът игри, който може да се играе от един отбор е 5. 4те отбора с най-добър резултат продължават към 1/2 финалите. (с най много спечелени игри, при равни резултати, отборът с най-голяма разлика между победени рундове и загубени рундове продължава)
При 12 отбора има 2 големи групи по 6. Процедира се по същия начин.

В случай, че отборите не са 2, 4, 6, 8, 12 или 16, ще се наложи да обмисля друг формат.
Горепосочените формати са били вече използвани. Проблем е ако са възможни равни резултати, иначе щях още сега да направя за всеки възможен брой отбори.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Като за финал, предлагам да се проведе през уикендите.
20-23 подготовка на сървър, обмисляне на окончателния формат, разпределяне на отборите в групи, обявяване на първите 2 отбора, които ще играят, дата и час и т.н.

Ако нещо не разбирате, питайте, за да обяснявам.
Най-отгоре
SoGooD
Sun Oct 04 2015, 18:58
Deni
Регистриран потребител #8797
Регистриран: Thu Jun 26 2014, 18:08
Град: Винкел City
съобщения: 132
Няма как да не съм съгласен с теб но и ти се съгласи с мен че когато пуснах тази link тема не трябваше ли да се изкажеш тогава така ами изчака мен да се заема малко по сериозно и пак недоволствате аз нямам нищо против как ще е просто искам да стане нещо било то и малко
Най-отгоре
xBs` PomPa man
Sun Oct 04 2015, 21:08
Най-лошият ти кошмар
Регистриран потребител #8029
Регистриран: Sun Dec 15 2013, 18:13
Град: София
съобщения: 241
SoGooD написа ...

Няма как да не съм съгласен с теб но и ти се съгласи с мен че когато пуснах тази link тема не трябваше ли да се изкажеш тогава така ами изчака мен да се заема малко по сериозно и пак недоволствате аз нямам нищо против как ще е просто искам да стане нещо било то и малко

Аз си казах тогава още каквото имах, освен това ти писах и ЛС с още данни. Не е като да не съм те снабдил с информация. Провери си ЛС-тата и ще видиш, че съм ти писал.
От друга страна, поне навреме съм пуснал тази тема, за да се вземат мерки и да се оправят нещата, да е нещо нормално и разбираемо.
Най-отгоре
SoGooD
Sun Oct 04 2015, 22:03
Deni
Регистриран потребител #8797
Регистриран: Thu Jun 26 2014, 18:08
Град: Винкел City
съобщения: 132
Както казах все ми е тая важното е да има фън а за инфото даде но не нещо където да не го знам
Най-отгоре
xBs` PomPa man
Mon Oct 05 2015, 00:33
Най-лошият ти кошмар
Регистриран потребител #8029
Регистриран: Sun Dec 15 2013, 18:13
Град: София
съобщения: 241
Ти го знаеш, но ние също трябва да знаем някои неща.
Най-отгоре
 

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System